صفحه سوالات متداول | نمایندگی اشنایدر در لاله زار

سوالات متداول

 کلید اتوماتیک اشنایدر ، جهت به حداقل رساندن خطرات ناشی از جریان برق استفاده می‌شود. این تجهیزات در صورتی که میزان جریان برق از مقدار قابل تحمل سیم‌ها بیشتر شود، مدار را قطع می‌کند. از این رو زمانی می‌تواند کاربردی باشد که براساس اصول فنی و با طراحی مناسب در نظر گرفته شود. در غیر این صورت هنگام بروز اتصال کوتاه و یا اضافه جریان، نه تنها کاربردی نیست بلکه به علت عدم قطع به موقع آسیب‌های جبران‌ناپذیری به تجهیزات و مدارها وارد می‌کند. بنابراین انتخاب نوع، مقدار اسمی و قدرت قطع وسایل حفاظتی در یک مدار، جهت جلوگیری از خطراتی نظیر آتش‌سوزی اضافه بار و اتصال کوتاه ناشی از خطای اتفاق افتاده در سیستم الزامی است و ناظرین باید توجه ویژه‌ای به آن در حین اجرا کنند. مجموعه‌ای از هادی‌ها شامل کابل، باس بار و سیم، به همراه حفاظت‌ها و عایق‌های مربوطه (در صورت نیاز تابلوها و کاورها) باید طبق استاندارد IEC طراحی و تولید شوند که از بروز هرگونه حوادث جانی و مالی جلوگیری به عمل آید.

اشنایدر الکتریک، (Schneider Electric) شرکت تجهیزات الکتریکی در کشور فرانسه است که دفتر مرکزی آن در شهر روی ملزمون فرانسه قرار دارد و در زمینه تولید تجهیزات الکتریکی، توزیع و انتقال انرژی الکتریکی فعالیت می‌کند. این شرکت برای پیش برد اهداف بلند مدت و پایدار و همچنین بالا بردن بهروری خود کارخانجاتی در قاره‌های مختلف جهان تأسیس کرده که محصولاتی تحت لیسانس و با نظارت شرکت اصلی تولید می‌کند. این کارخانجات به گروه اشنایدر الکتریک شهرت یافته است و همگی تحت لیسانس شرکت اصلی در فرانسه هستند و محصولات با کیفیت اول جهانی تولید می‌کنند.

اتوماسیون صنعتی در سال‌های اخیر در ایران و جهان از رشد بالایی برخوردار بوده است. از این رو شرکت‌هایی که در بخش اتوماسیون صنعتی فعال هستند در تلاش هستند تا از رقبای خود پیشی بگیرند. یکی از شرکت‌های پیشگام در حوزه کنترل و اتوماسیون صنعتی شرکت اشنایدر الکتریک فرانسه است.

امروزه در بازار  اشنایدر تقلبی و چینی یافت می شود که کیفیتی به مراتب پایین تر از کنتاکتور اصل دارند و برای کاربرد های صنعتی خطرآفرین خواهند بود. کنتاکتور اصل را می توان از نمایندگی های معتبر اشنایدر الکتریک در سراسر ایران خریداری نمایید. در هنگام خرید حتما باید توجه داشت که کنتاکتور اصل را همراه با هولوگرام دریافت کنید. هولوگرام روی جعبه نشانه اصل بودن کنتاکتور اشنایدر است و شامل گارانتی و خدمات پس از فروش خواهد بود. شرکت مهندسی صنعت روز به عنوان نماینده رسمی اشنایدر الکتریک فرانسه آماده ارائه تجهیزات این شرکت معتبر و بزرگ صنعت برق به شما مشتریان گرامی می باشد.

محافظ جان در واقع کلید نشتی جریان است و چنانچه در برق مصرفی، جریانی نشتی ایجاد شود و یا جریان الکتریکی با بدن انسان تماس پیدا کند باعث می‌شود که با ایجاد این جریان نشتی که در حدود ۳۰ میلی آمپر است، مدار را قطع کند.

مشخصات کلید محافظ جان برای حفاظت از خطربرق گرفتگی (جریان نشتی) RCCB یا RCBO 

۱. کلید محافظ جان اشنایدر الکتریک در محدوده جریان نامی ۲۵ تا ۱۲۵ آمپر تولید می‌شوند.

۲. کلید محافظ جان جهت استفاده مشترکین تکفاز (خانگی) به صورت دو پل (فاز + نول) و مشترکین سه فاز (صنعتی) به صورت چهار پل است

۳. میزان جریان قطع خودکار کلید‌ها (حساسیت) از ۱۰ میلی آمپر تا ۰/۵ آمپر، و مدت زمان قطع حداکثر ۱۵۰ میلی ثانیه است.

روش نصب محافظ جان:

۱-درمورد کلید‌های دوپل سیم نول به ترمینال مشخص شده با علامت N. و سیم فاز به ترمینال مشخص شده با علامت L. متصل می‌شود.

۲-در سیستم تکفاز، دو سیم نول و فاز و در سیستم سه فاز، چهار سیم (سه فاز و نول) بایستی به ورودی و خروجی کلید متصل شود.

۳-با توجه به موقعیت نصب، سیم‌های ورودی و خروجی می‌توانند از بالا و یا پائین به کلید متصل شوند که این امر در کارکرد کلید اثری نخواهد داشت.

۴-درجه حفاظت کلید‌ها برای جلوگیری از ورود اجسام خارجی برابر با IP۴۰ است.

۵-ترمینال‌های ورودی و خروجی کلید‌ها با توجه به آمپر کلید برای بالاترین قطر کابل یاسیم در نظر گرفته شده و از این نظر مشکلی وجود نخواهد داشت.

۶-همراه با کلید محافظ جان امکان استفاده از کنتاکت کمکی وجود دارد.

سوال خود را بپرسید

    آیا به دنبال مشاوره قبل خرید هستید؟

    نمایندگی اشنایدر در لاله زار صنعت روز